Starożytna Grecja Sonecco Art Design fotoNajbardziej znana na świecie sztuka starożytnej Grecji zaczęła się rozwijać po upadku kultury mykeńskiej. Jej wpływ można dostrzec do dzisiaj w architekturze, malarstwie, rzeźbie i innych dziedzinach artystycznych. Inspiruje się nią bowiem wielu architektów i artystów z całej Europy.

Continue reading →


Antyczny Rzym Sonecco Art Design fotoChoć najważniejszym środkiem sztuki państwa rzymskiego był Rzym, to pełny obraz dają miasta Pompeje i Herkulanum. Tam można zauważyć najwięcej charakterystycznej dla antycznego Rzymu architektury, rzeźb, obrazów i innych obiektów.

Continue reading →


Meksyk cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów z całego świata. Jednym z powodów są zapierające dech w piersiach zabytkowe dzieła sztuki prekolumbijskiej. Jej początki sięgają okresu, w którym człowiek zaczął zasiedlać Amerykę. Miało to miejsce w drugim tysiącleciu p.n.e.

Continue reading →


Sztuka Egiptu Sonecco Art Design fotoSztuka Egiptu rozwijała się już od 4 tysiąclecia p.n.e. Wraz z poszczególnymi okresami stawała się coraz bardziej zaawansowana, by pod koniec istnienia Egiptu ulec wpływom innych kultur. Pełniła funkcję religijną i propagandową, a także utrwalała ówcześnie panujący porządek społeczny.

Continue reading →